Body, face ..

Desatero zdravého spánku

28. května 2010 v 21:06 | M i s s y* alias x.Midnight.Queen.x
 1. Vytvoř si pravidelný režim. Každý den choď spát a vstávej zhruba ve stejnou dobu.
 2. Ložnici užívej jen ke spánku.
 3. Nezahálej v posteli, nedívej se z ní na televizi, nejez, nečti si.
 4. Kávu, černý nebo zalený čaj a povzbuzující nápoje pij nejpozději 4-6 hodin před spánkem a omez jejich konzumaci během dne.
 5. Nejez večer těžká jídla. Poslední pokrm sněz 3-4 hodiny před spaním.
 6. Nepij před spaním alkohol, zhoršuje kvalitu spánku (sice usneš, ale snadněji se pak probudíš), navíc hrozí riziko návyku.
 7. Před usnutím a v době nočního probouzení nekuř, nikotin totiž povzbuzuje.
 8. Psychické napětí uvolňuj odčerpáním energie. Přes den sportuj a buď aktivní. Zhruba 3-4 hodiny před spaním už necivč.
 9. Po večeři neřeš stresující záležitosti. Relaxuj u něčeho příjemnéjho a připravuj se na spánek.
 10. V místnosti na spaní minimalizuj hluk (odstraň tikající hodiny), ztlum světol a zajisti vhodnou teplotu (nejlépe 18-21°C)
http://www.svet-bydleni.cz/Files/Backup/spanek.jpg

Mýty a pravda o hubnutí

4. dubna 2010 v 19:07 | M i s s y*
Víc než třetina holek a žen vyzkoušela na sobě nějakou dietu nebo "osvědčený" postředek na hubnutí. S výsledkem ale byla spokojená málokterá z nich. Proč? Jak se orientovat v nepřeberném množství diet, doporučení odborníků na zdravou výživu a zaručených rad nelepších kamarádek?
Dieta

Co naopak celulitidu potlačuje ?

4. dubna 2010 v 18:59 | M i s s y*
 • zdravý stravovací režim se zvýšenou konzumací ovoce, zeleniny celozrnného pečiva, luštěnin , mléčných výrobků a nízkotučných mas
 • pravidelný přísun tekutin 2 - 3 litry čisté vody bez bublinek ( pokud nejste zvyklí, zvyšujte přísun vody postupně, abyste příliš nezatížili ledviny) , ovocných neslazených čajů (doporučuje se čas z ostropestřce mariánského, který podporuje detoxikační činnost jater a připraví se z jedné lžíce semene vařeného v jednom litru vody 10 minut) , občas ovocné a zeleninové šťávy
 • hodně pohybu - jakýkoliv. V těle musí prodit lymfa a odvádět z těla toxiny. Na rozdíl od krevního oběhu, který pohání srdce, nemá lymfa pro svůj system žádnou pumpu, funguje pouze pomocí práce svalů, které ji rozproudí a ženou v těle.
 • Střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 - 80 sekund teplou a 20 sekund studenou vodou)
 • Provádění detoxikace - 1 x týdně zařadit pouze ovocný nebo zeleninový den. Nebo dopoledne ovoce a odpoledne zeleninu - nikdy nemícháme ovoce a zeleninu dohromady a pokud jíme ovoce, snažíme se jíst vždy jenom jeden druh a další druh alespoň o 2 hodiny později
 • Jíst 4 - 5 krát denně, třebajen kousek ovoce, aby tělo nepocítilo hlad. Přitom jíst pomalu - pocit sytosti se dostavuje až po určité době.
 • LYMFODRENÁŽ je nejúčinnější způsob očisty lymfatického systému a tím I ozdravení celého těla. Jsou praktikovány různé způsoby provádění lymfodrenáže - ruční nebo pomocí takzvaných "kalhot" fungující na principu postupující tlakové vlhy, praktikují se též různé zábaly. Dosud nejúčinější způsob je lymfatická drenáž pomocí přístrojové techniky . Od strojů , které pracovaly na bázi podtlaku a bolestivé ošetření těmito přístroji bylo doprovázeno modřinami , jsou již v současné době vyvinuty přístroje pracující v kombinaci dvou způsobů ošetření ultrazvuku a vakuové masáže.
 • ULTRAZVUK - je zde využívána mechanická vibrace o vysoké frekvenci 3 MHz, při které se uvolňují tukové srůsty, tuhost a svalové napětí a rozpouští se rosolovité hmota
 • VAKUOVÁ MASÁŽ , při tomto ošetření dochází k rozproudění lymfatického systému a vyplavování rozpuštěné rosolovité hmoty obsahující usazené toxiny ven z těla. (Po tomto ošetření je nutný zvýšený přísun vody, aby mohly toxiny být vyplavovány z těla ven především močí)

Při ošetření těmito moderními přístroji je ozdravován celý organizmus, navíc dochází k zmenšení objemu na již zmíněných partiích, tvořících ženám hezkou postavu. Lze cíleně - vyššín počtem ošetření , vyformovat pas nebo stehna do požadovaného objemu i tvaru.

Co podporuje celulitidu ?

4. dubna 2010 v 18:58 | M i s s y*
 • špatné stravovací návyky ( především konzumace dortů ,čokolády,chipsů, instatntí a konzervovaných potravin, uzenin, bilého pečiva, majonéz, tučného masa)
 • kouření, pití kávy a alkoholu
 • stres
 • dědičnost
 • nedostatek pohybu
 • nadváha
 • těsné oblečení

Celulitida - co to je ?

4. dubna 2010 v 18:57 | M i s s y*
Kde se vzala, tu se vzala - je tu a trápí mladé, starší , baculaté, štílhé - škodí kde se dá, nejen na kráse, ale i na zdraví. Celulitida není totiž poruchou kosmetickou, ale metabolickou a hormonální. Proto je trochu úsměvné, když stále více žen věří výrobcům zázračných krémů, slibujících pouhým namazáním určitých partií úbytky na objemu a zbavení se celulitidy.
Problém je daleko závažnější a boj s ním vyžaduje odborné ošetření a komplexní změnu životního stylu. Neexistuje jednoduché řešení. Není možné se jí zbavit dietami nebo pouhým cvičením.
Celulitida souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Tělo je nesprávnou životosprávou zanášeho toxiny a nestrávenými metabolity, které nefungující lymfatický system není schopen vyloučit, tkáně pak nemohou být dostatečně vyživovány, což vede ke změně tukového vaziva, které se pak na povrchu kůže projevuje jako pomerančová kůra, tukové polštářky nebo otoky. Tukové buňky dokáží zvětšit svůj objem až 50x, spojují se a tlačí kapiláry proti pokožce. Tím se zhorší krevní zásobení kůže a začne se v ní městnat lymfa , které nemůže odplavovat odpadní látky. To může vest až k chronickým zánětům se změnami ve struktuře vaziva.
Tukové buňky se hromadí a tlačí na cévy, zamezují normálnímu krevnímu oběhu, což vede nejen k obezitě, ale ke vzniku i dalších problémů, např.křecových žil. Když se nevyplavují toxiny z těla, protože nefunguje hlavní pumpa - lymfa, má to vlastně negativní vliv na celkové zdraví člověka. Nadměrné ukládání tuku zdaleka není pouhou estetickou záležitostí. Je provázeno degenerativními procesy a projevy stárnutí organismu a je příčinou mnoha vážných nemocí.
Na zvýšeném ukádání tuku v těle se podílí ženský pohlavní hormon estrogen. Jeho vysoká hladina způsobuje tvrdošíjnost tukové buňky plnit svůj úkol - ukládat tuk. Další příčinou zvýšeného ukládání tuku v těle může být jeho zpomalené rozkládání vlivem snížené činnosti štítné žlázy. Tato porucha se projevuje únavou, zimomřivostí, suchou kůží a lámavými vlasy. Účinnou pomocí je konzumace přírodního jódu obsaženého např. v mořských řasách. Jód podporuje činnost iontových pump a tím udržuje energetický výdej, zrychluje metabolismus a tak se vice potravy přemění na pouhou energii. Jód take snižuje hladinu estradiolu (druhu estrogenu), který nejenže nutí buňky ukládat tuk, ale navíc jeho nadbytek zvyšuje riziko rakoviny prsu a dělohy.
Další příčina přibývání na váze je přehnaná chuť na sladké, což bývá následkem nedostatku prvku chróm.
Příšné redukční diety, doprovázené hladověním a psychickým utrpením, jsou nejjistější cesta k dalšímu tloustnutí.Docílí se tak často pravého opaku: tzv. J0 J0 efektu , kdy se zhubne o 3 kg, ale vzápětí se nabere 5 kg. Tukové buňky jsou mazané a když zjistí, že je jim omezen příjem kalorií, zaktivují všechny enzymy ukládající tuk, aby nahramodily co největší zásobu tuku pro horší časy. Výsledkem těchto redukčních diet je zvýšený počet hladových enzymů, jejichž počet se až zdvojnásobí a počet enzymů, které tuk uvolňují klesne na polovinu. Docílí tak často pravého opaku, tzv. Jojo efektu, kdy zhubnou třeba 3 kg, ale vzápětí naberou 4 kg.
Celulitida nejen, že se projevuje na těch místech, které ženě určují postavu - na stehnech, bocích a bříšku, ale i na pažích a v obličeji.
 
 

Reklama